“Duše koje šire slavu mojeg milosrđa, štitit ću cijeli život, kao majka svoje dojenče;
a u času smrti neću im biti Sudac, već milosrdni Spasitelj.”
(Dn 1075)
Slika Milosrdnog Isusa

Slika Milosrdnog Isusa potječe iz vizije koju je sestra Faustina imala u Płocku 22. veljače 1931. godine. U tom mističnom viđenju Krist je izrazio svoju želju da se naslika Njegova slika, ispod koje će biti ispisane riječi: “Isuse, uzdam se u Tebe.” Slika prikazuje Uskrslog Krista s vidljivim ranama na rukama i stopalima, kao znakovima raspeća. Iz Njegova probodenog srca, iako nevidljivog na slici, izviru dvije zrake – crvena i bijela.
„Uvečer, u ćeliji, ugledala sam Isusa, Gospodina, u bijeloj haljini. Jedna ruka bila je uzdignuta na blagoslov, a druga je doticala haljinu na grudima. Iz otvora haljine na prsima izvirale su dvije velike zrake, jedna crvena, a druga blijeda. U tišini sam promatrala Gospodina. Moja je duša bila prožeta strahom, ali i velikom radošću. Nakon nekoliko trenutaka reče mi Isus: Naslikaj sliku prema crtežu koji vidiš s natpisom: Isuse, uzdam se u Tebe. Želim da ta slika. bude čašćena najprije u vašoj kapelici, a zatim u cijelomu svijetu. “ (Dn 47)
Kada je sestra Faustina upitala Isusa za značenje tih zraka, On joj je objasnio da bijela zraka označava vodu koja opravdava duše, a crvena zraka znači krv koja daje život dušama.
„Te dvije zrake označavaju Krv i Vodu – blijeda zraka označava vodu koja opravdava duše; crvena zraka označava krv koja je život duša… Te dvije zrake potekle su iz nutrine mojeg milosrđa u trenutku kada je moje umiruće srce proboodeni kopljem na križu.“ (Dn 299)
Isus je također zahtijevao od sestre Faustine da na slici treba biti potpis “Isuse, ja se uzdam u Tebe”.
„Isus me podsjetio na ono što mi je govorio prvi put, to jest da tri riječi treba istaknuti. To su riječi: Jezu, ufam Tobie – Isuse, uzdam se u Tebe.“(Dn 327)
Nadalje, On obećava svojim milosrđem zaštiti od Božje srdžbe i pravde sve koji budu štovati sliku.
„Obećavam da duša koja bude štovala ovu sliku, neće propasti. Obećavam toj duši pobjedu nad neprijateljima već na zemlji, a osobito u čau smrti. Ja sam branit ću je kao svoju čast.” (Dn 48)
„Te zrake štite duše od gnjeva Oca mojega. Blago onomu tko bude živio u njihovoj sjeni jer ga neće stići pravedna Božja ruka.“ (Dn 299)
Također je rekao sestri Faustini da će po slici dijeliti dušama mnoge milosti.
„Reci ispovjedniku da se ta slika izloži u crkvi, a ne u klaustru samostana. Po toj ću slici udijeliti mnoge milosti dušama pa neka joj svaka duša može pristupiti.“ (Dn 570)
Isus nas poziva da upoznamo Njegovo neiscrpivo milosrđe, i da koristimo zasluge Njegove muke, tj. krvi i vode koju je prolio za nas na križu, a koje ova slika prikazuje.
„Neka cijelo čovječanstvo upozna moje neizmjerno milosrđe. To je znak konačnog vremena. Zatim dolazi dan Pravednosti. Dok je još vrijeme,neka se utječe izvoru mojeg milosrđa. Nek’ uranjaju u Krv i Vodu što je za nj tekla.“ (Dn 848)
Svetkovina Božjeg milosrđa

Isus je preko svete sestre Faustine zatražio da se Njegovo milosrđe posebno štuje svetkovinom Božjeg milosrđa, koja se slavi prve nedjelje nakon Uskrsa. Slavlje svetkovina omogućuje da se Božja otajstva na poseban način uprisutne među nama te ih toga dana s posebnom pobožnošću častimo. Tako se i svetkovinom Božjeg milosrđa uprisutnjuje otajstvo Božjeg milosrđa, koje na taj dan posebno slavimo. Ovu je svetkovinu kao obveznu za cijelu Crkvu proglasio sveti Ivan Pavao II. 30. travnja 2000. godine. Na samu svetkovinu Crkva daruje mogućnost zadobivanja djelomičnog ili potpunog oprosta, dok Isus obećava svoje milosrđe svakome tko mu se s pouzdanjem obrati.
Gospodin Isus je zahtijevao da se svetkovina Božjeg milosrđa objavi prve nedjelje nakon Uskrsa. On je rekao:
„Želim da svetkovina Milosrđa bude utočište i zaklon svim dušama, osobito bijednim grješnicima. Toga dana bit će otvorene nutrine mojeg milosrđa i ja ću izlijevati mora milosti na duše koje se približe izvoru mojeg milosrđa. Duša koja se ispovjedi i pričesti dobit će potpuni oprost od grijeha i kazni. Toga su dana otvorene sve rijeke Božjih milosti. Neka se ne boji približiti k meni niti jedna duša, makar joj grijesi bili poput purpura. Moje je milosrđe tako veliko da kroz čitavu vječnost ostaje neshvatljivo svakom razumu, bilo ljudskom, bilo anđeoskom. Sve što postoji izišlo je iz nutrine moga milosrđa. Svaka će duša u odnosu sa mnom čitavu vječnost razmatrati moju ljubav i milosrđe. Svetkovina Milosrđa izvire iz moje nutrine i želim da se slavi u prvu nedjelju po Uskrsu. Čovječanstvo neće pronaći mira dok se ne obati izvoru mojeg milosrđa. “ (Dn 699)
Krunica Božjeg milosrđa

Krunicu je Gospodin Isus objavio sestri Faustini u Vilniusu 13. i 14. rujna 1935. godine kao molitvu za zadobivanje milosti Božanskog milosrđa za grešnike.
“Po njoj možeš izmoliti sve što trebaš, ako je u skladu s mojom voljom.” (Dnevnik 1731).
“Neprestano moli ovu krunicu koju sam te naučio. Tko god je bude molimo primit će veliko milosrđe u času smrti. Svećenici će ga pružati grješnicima kao posljednju slamku spasa; makar bio i najokorjeliji grješnik, ako samo jednom izmoli ovu krunicu imat će pristup milostima moga beskrajnog milosrđa. Želim da cijeli svijet upozna moje milosrđe; neslućene milosti želim udjieliti dušama koje se uzdaju u moje milosrđe.” (Dnevnik 687).
„Branim svaku dušu u času smrti kao svoju slavu, koja će izmoliti ovaj krunicu ili ga drugi budu izmolili u nazočnosti umiruće osobe – dobit će isti oprost. Kad izgovaraju ovaj krunicu pred umirućom osobom, Božji se gnjev smiruje i nedokučivo milosrđe obuhvaća dušu” (Dnevnik 811).
„Kada se ova krunica bude molila uz umiruće, stat ću između Oca i umiruće duše da joj ne bude pravedni Sudac već milosrdni Spasitelj.“ (Dnevnik 1541).
Čas Božjeg milosrđa

„U tri sata zazivaj moje milosrđe osobito za grješnike i makar na kratak trenutak uroni u moju muku, osobito u moju napuštenost u trenutku umiranja. To je sat velikog milosrđa za čitav svijet. Dopuštam Ti udio u mojoj smrtnoj muci. U tom satu neću odbiti ništa duši koja me moli po mojoj pregorkoj muci.” (Dnevnik 1320).
„Uvijek kada čuješ da otkucava tri sata, uroni u moje milosrđe, slavi ga i hvali. Zazivaj njegovu svemoć na cijeli svijet, a osobito na bijedne grješnike, jer je u tom času bilo širom otvoreno za svaku dušu. U tom satu možeš isprositi sve za se i za druge; u tom satu sav je svijet zadobio milost: Milosrđe je pobijedilo Pravednost. Kćeri moja, u tom satu obavi križni put ako ti to dipuštaju obveze; a ako ne možeš moliti križni put onda bar na kratko uđi u kapelicu i časti moje srce koje je puno milosrđa u Presvetom Sakramentu; a ako ne možeš otići ni u kapelicu, saberi se na molitvu ondje gdje jesi, pa bilo i samo na kratak trenutak. Želim da svako stvorenje štuje moje milosrđe,… ” (Dnevnik 1572).
„Želim da dublje upoznaš moju ljubav koja gori u mome srcu za duše. Razumjet ćeš tu ljubav kada budeš razmatrala moju muku. Zazivaj moje milosrđe za grješnike; želim njihovo spasenje. Uvijek kada izmoliš ovu molitvu za nekog grješnika, skrušenog srca i s vjerom, udijelit ću mu milost obraćenja.” Evo te kratke molitve:
“O Krvi i Vodo što potekoste iz Srca Isusova kao izvor milosrđa za nas – uzdam se u Tebe.” (Dn. 187).
Širenje Božjeg milosrđa

“Duše koje šire slavu mojeg milosrđa, štitit ću cijeli život, kao majka svoje dojenče; a u času smrti neću im biti Sudac, već milosrdni Spasitelj. U tom posljednjem času duša nema druge zaštite osim mojeg milosrđa. Blago duši koja je za života uranjala u izvor milosrđa jer je neće stići pravda.”(Dn 1075)
“Reci mojim svećenicima da će se i najokorjeliji grješnici pokajati na njihove riječi kada budu govorili o mojem neizmjernom milosrđu, o smilovanju koje u svom srcu nosim za njih. Svećenici koji budu naviještali i slavili moje milosrđe, dat ću čudesnu moć i po njihovim ću riječima ganuti srca onih kojima budu govorili. ”(Dn 1521)
“Svim dušama koje budu slavile moje milosrđe i koje budu širile štovanje prema momu milosrđu, potičući druge duše da se u nj uzdaju – ove duše u času smrti neće osjetiti stravu. Moje će ih milosrđe zaštititi u toj posljednoj tjeskobi…” (Dn 1540)
“Reci dušama da se ne protive momu milosrđu u vlastitim srcima jer tako žarko želi djelovati u njima. Moje milosrđe djeluje u svakom srcu koje mu otvori svoja vrata. Kako grješnik, tako i pravednik treva moje milosrđe. Obraćenje i ustrajnost su darovi mojeg milosrđa. Duše koje teže savršenosti neka osobito slave moje milosrđe jer obilje milosti kojima ih obasipam, teče iz moga milosrđa. Ja sam brinem se za posvećenje tih duša, pridodajem sve što je potrebno da postignu svetost.” (Dn 1577-1578)